Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příroda a krajina ve volbách 2017

7. 10. 2017

 

Blíží se volby do poslanecké sněmovny. Snažíme se odkrýt, jak stávající politické strany a hnutí přemýšlejí o krajině ve svých volebních programech. Někdy jsme přístup k zemědělské krajině našli v části "životní prostředí", jindy zas v "zemědělství". Pro objektivní posouzení čtenářem, vlastně voličem, je vhodné kliknout na odkaz u dané strany či hnutí. Na okraji voličského zájmu by nemusely zůstat ani strany, které nyní v poslanecké sněmovně nejsou, ale průzkumy jim přisuzují značné šance (SPD, Piráti, Strana zelených,...).

 

zemedelska_krajina_nsk.jpg

 

ČSSD
V péči o krajinu a půdu je velký potenciál pro růst a modernizaci našeho venkova. Budeme se proto řídit principy udržitelného rozvoje a naplňovat čerstvě zpracovanou Agendu 2030.
https://www.cssd.cz/data/files/program-210x210-seda.pdf

ANO
Podpoříme i okamžité přímé investice do zlepšení kvality půdy, výsadbu větrolamů, realizaci opatření proti vodní erozi, ale i opatření k zadržení vody v krajině, optimalizaci sítě polních cest a účelových komunikací.
https://www.anobudelip.cz/file/edee/2017/09/program-hnuti-ano-pro-volby-do-poslanecke-snemovny.pdf

KSČM
Výsadbu druhově pestřejších lesů; vymezování prvků územního systému ekologické stability v územních plánech a realizaci těchto plánů.
https://www.kscm.cz/sites/default/files/soubory/Program%20KS%C4%8CM/Volebni_program_KSCM_pro_volby_do_PS_PCR_2013.pdf

TOP09
Maximální ochranu české krajiny a přírody, včetně ochrany vody, půdy a biologické rozmanitosti.
https://www.top09.cz/proc-nas-volit/volebni-program/volebni-program-2017/8-udrzitelne-zivotni-prostredi-22534.html

Starostové
Podpoříme návrat drobných krajinných prvků - remízků, alejí - i jako prvků proti pokračující erozi půdy.
https://www.starostove-nezavisli.cz/volby/poslanecke-volby-2017/volebni-program/lide-v-krajine-politika-pro-zivotni-prostredi

ODS
Podporujeme zejména ověřený model rodinných farem běžných na západě, jež jsou zárukou dobré péče o krajinu, niterného vztahu k půdě, kvalitních místních potravin, soběstačnosti i rozvoje venkova obecně.
http://www.ods.cz/volby2017/program/zemedelstvi

ÚSVIT
Budeme podporovat obnovu pestré české krajiny, včetně rodinných farem, místních řemesel, produkce regionálních potravin a případně i obnovy rybníků.
http://www.usvitnarodnikoalice.cz/program-strany/

 

greenfb.jpg

 

NAŠE SPOLEČNÁ KRAJINA z.s. je nezisková odborná organizace, která se zabývá zvyšováním biodiverzity zemědělské krajiny. V poradním sboru sdružujeme erudované odborníky i zkušené praktiky z oboru ochrany přírody, tvorby krajiny, myslivosti a zemědělství. Naše činnost je průběžně medializována - např. novým dokumentem O koroptvích a lidech.

 

banner-adopce.png

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář