Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vábení zvěře nejen v myslivosti

10. 10. 2015

 

(Převzato ze stránek Klubu vábičů zvěře)

Klub vábičů byl založen v roce 2010 jakožto zájmový klub Českomoravské myslivecké jednoty.
 
Iniciátory založení klubu byli všichni ti, kteří se podílejí na organizaci mistrovství republiky a mistrovství Evropy ve vábení jelenů, jmenovitě pánové Jan Kupka, Václav Svoboda, Petr Šeplavý a Jiří Kasina.
 
Hlavním posláním Klubu je zejména sdružovat myslivce, kteří při své myslivecké činnosti využívají vábení zvěře jakožto lovecké metody nebo metody k pozorování a obeznání zvěře, sdružovat sběratele a výrobce různých druhů vábniček a pomůcek pro vábení, popularizátory vábení zvěře a všechny ty, kteří mají zájem o osvětu a propagaci lovu a obeznávání zvěře vábením.
 
Klub chce propagovat a popularizovat nejen vábení zvěře jakožto specifickou mysliveckou dovednost, ale i myslivosti a činnosti myslivců mezi nemysliveckou veřejností. 
Samozřejmostí při aktivitách vábičů zvěře je propagace myslivecké etiky a dobrých mysliveckých mravů, tradic a zvyků při provádění myslivosti a při praktickém používání metod vábení zvěře.

Klub chce vytvářet podmínky pro odbornou a vzdělávací činnost členů, získávat nové členy prostřednictvím kurzů ve vábení zvěře.

Klub se také zásadním způsobem společně s redakcí časopisu Myslivost podílí na pořádání Mistrovství republiky ve vábení jelenů a dalších soutěží ve vábení a vytváření podmínek pro realizaci dalších soutěží a kurzů ve vábení zvěře.

Poznámka (Koroptvicky.cz): Vábení zvěře má význam také při výzkumu a praktické ochraně přírody. Proto tuto dovednost považujeme za důležitou během terénní činnosti našich spolupracovníků, a zvláště pak při ověřování výskytu koroptve polní (Perdix perdix).

 

banner_spoluprace.png

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář