Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze a přednášky pro školy

 Pro aktuální nabídku 2017-2018 klikněte ZDE

 

ZÁŽITKOVĚ POZNÁVACÍ EXKURZE s profesionálními průvodci

 

 

exk1.jpg

 

Exkurze Hostýnky neznámé (75 Kč)

Hostýnské vrchy, nejzápadnější výspa Karpat, představují přírodně a krajinářsky zachovalé horské prostředí s výskytem vzácných karpatských a horských druhů rostlin i živočichů. Nejcennější části přírody, zejména zachovalé jedlobučiny a orchidejové louky, jsou chráněny v přírodních památkách a přírodních rezervacích. Hostýnky jsou také přírodním parkem a ptačí oblastí. Kromě živé přírody prozkoumáme geologii území a vrátíme se k počátkům valašského osídlení. Exkurze vrcholí na Sv. Hostýně - nejvýznamnějším mariánském poutním místě na Moravě, kde si řekneme více o jeho historii, architektonických a duchovních hodnotách. Nahlédneme do chrámu, projdeme si Jurkovičovu křížovou cestu a vystoupáme na kamennou Císařskou rozhlednu. Exkurze je vhodná pro školy s dobrým dopravním spojením do Bystřice pod Hostýnem. Délka trasy cca 12 km.

 

Cílová skupina: ZŠ (8. a 9. ročník), SŠ

Délka programu: 7 – 8 hodin

 

 

 

exk4.jpg

 

Exkurze Kaňonem řeky Bystřice (65 Kč) Nejoblíbenější exkurze!

Na hranici Jeseníků a Oderských vrchů se prostírá hluboký kaňon řeky Bystřice. V časech největší slávy bylo toto území pro hanácké trampy stejně atraktivní jako řeka Sázava pro jejich pražské „kolegy“. Dnes je území přírodním parkem s několika rezervacemi a přírodními památkami. Zčásti je využíváno rekreačně, zčásti můžeme vidět zachovalá místa, kam jen zřídka vstoupí člověk. Dodnes jsou tu louky s indiánskými tábory, opuštěné mlýny, sem tam nějaký zapomenutý tramp a hlavně romantická kouzelná trať s několika tunely a nádhernými výhledy pro cestující. Najdeme zde unikátní geomorfologické tvary, jako jsou mrazové sruby, kamenné proudy nebo skalní hrnce. Dozvíme se více o místní historii, zachovalých přirozených lesích, o lesním hospodaření, vzácné a ohrožené lesní fauně nebo o podvodním životě v průzračné bystřině s bohatou populací raků. Budeme také pozorovat hnízdiště krkavců a výrů. Vylezeme na skalní vyhlídku Malý Rabštejn a navštívíme pstruží líheň. V závěru exkurze se občerstvíme v legendární trampské „Nálevně U Supa“. Exkurze je obzvlášť vhodná pro školy s dobrým vlakovým spojením (nástup či přestup v Olomouci, cílová stanice Domašov nad Bystřicí). Délka trasy cca 11 km.

 

Cílová skupina: ZŠ (8. a 9. ročník), SŠ

Délka programu: 7 – 8 hodin

 

 

 

exk3.jpg

 

Exkurze Hranickým krasem (55 Kč)

Když J.A. Komenský jako první zaznačil do mapy Hranickou propast, jistě netušil, že ani na počátku třetího tisíciletí nebudeme znát její celkovou hloubku. Nejhlubší propast ve střední Evropě tak i dnes zůstává jednou z největších záhad České republiky. Navštivme Hranický kras se Zbrašovskými aragonitovými jeskyněmi, s propastí, s unikátními lázněmi a lesní přírodní rezervací. Povězme si něco  o historii území, o pohřbených mogotech i o jezerech smrti. Poznejme geologii a geomorfologii Hranického krasu, jeho vzácné zvířecí obyvatele, rostliny a dřeviny i naléhavé ekologické problémy. Nechme se strhnout tajemstvím a poznáním… Exkurze je vhodná pro školy s dobrým vlakovým spojením (nástup či přestup v Hranicích, cílová stanice Teplice nad Bečvou). Délka trasy cca 6 km.

 

Cílová skupina: ZŠ (8. a 9. ročník), SŠ

Délka programu: 6 – 7 hodin

 

 

exk2.jpg

 

Exkurze Voda pro Žebračku (45 Kč) 

Voda a lužní les patří k sobě. Budoucnost jednoho bez druhého je vždy nejistá. Pojďme spolu poznat poslední baštu velkých nížinných lesů v nivě Bečvy, zalovit síťkami v tůních a odhalit tajemství vodních ekosystémů. Ve stínu prastarých stromů se dozvíme více o fungování lužního lesa a vůbec o významu lesů v životě člověka. Naučíme se poznávat lesní druhy ptáků, dřeviny i byliny. Zahrajeme si lesní ekohry. Vydejme se po lesních stezkách do Národní přírodní rezervace Žebračka… Exkurze je vhodná pro školy s dobrým dopravním spojením do Přerova. Délka trasy cca 4 km.

 

Cílová skupina: ZŠ (8. a 9. ročník), SŠ

Délka programu: 5 – 6 hodin

 

 

 

Ornitologické exkurze (cena dohodou)

Zajišťujeme exkurze na nejatraktivnější ornitologické lokality střední a jižní Moravy. Je možné domluvit také celodenní autobusovou exkurzi na více lokalit. Kvůli ochraně ptactva je max. počet účastníků 45.

 

 

 

Exkurze na přání (cena dohodou)

Rádi Vám sestavíme exkurzi na míru. Vyberete si sami vhodné území nebo téma exkurze a ostatní už můžete nechat na nás. Postaráme se o kompletní organizační a lektorské zajištění celé exkurze.

 

 

 

Poznámky pro objednávky exkurzí

Ceny u jednotlivých exkurzí jsou uvedeny na jednoho účastníka a celý program. Platba probíhá na místě v hotovosti zároveň s vystavením příjmového pokladního dokladu lektorem. Vzdělávací exkurze je možno objednat minimálně pro 15 účastníků nebo při platbě za 15 účastníků u menšího reálného počtu.

 

Doprava a vstupné do jeskyní (týká se pouze Hranického krasu) nejsou zahrnuty v ceně za exkurze. Bližší organizační podmínky (místo srazu, čas, vybavení účastníků aj.) s Vámi předem domluví určený lektor.

 

Rezervace termínů probíhá e-mailem nebo telefonicky. Po výběru volného termínu a volbě výukového programu budeme potřebovat jméno kontaktní osoby, přímé telefonické spojení, e-mail, název školy, ročník a přibližný počet žáků (studentů).

 

 

Rychlé kontakty:

tel. (00420) 737 167 974

e-mail: info@koroptvicky.cz

 

Poštovní adresa:

NAŠE SPOLEČNÁ KRAJINA z.s.

P.O. Box 70

750 02 Přerov 2

 

Další kontakty jsou tady

 

*****