Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žádost o podporu v rámci "Adoptuj koroptev"

 

Ztracený domov a rozvrácená rodina

Tento příběh, jeho příčiny a následky, už moc dobře známe. Kdysi mnohamilionová populace nezvládla změny v obhospodařování české zemědělské krajiny. Soudržné osídlení většiny území České republiky se rozpadlo a koroptev polní přežívá v malých roztroušených populacích. Marně hledají domov, těžko zakládají nové rodiny.

Je to i parafráze životního příběhu každého divoce žijícího jedince koroptve polní. Koroptev se vyklube do harmonického koroptvího páru, kohoutek slepičku neopouští. V této soudržné rodině vyrůstá a přežívá první zimu. Na přelomu února a března se však něco stane, vzbouří se hormony, sourozenci se navzájem nesnesou, rozprchnou se na všechny strany. Hledají nový domov, chtějí založit novou rodinu.

...a jak to bude dál? Podaří se jim to?

 

koroptev-polni--perdix-perdix--iii.jpg
foto Jiří Bohdal

 

Nechceme o ni přijít

Chceme vybudovat koroptvím nový domov a bezpečné prostředí pro jejich rodiny. Cestu vidíme především ve zlepšování stavu přírodního prostředí, protože pouze ve zdravé krajině mají koroptve naději na lepší budoucnost. V lokalitách, kde je zbytková populace koroptví příliš nízká, nebo dokonce nulová, je nezbytné vypouštět kvalitně odchované jedince, nejlépe celá rodinná hejnka.

Mnoho lidí už si uvědomilo, že zde nejde jen o koroptev, jde především o naši krajinu, naši půdu, naše zdraví, o schopnost předat našim dětem neznehodnocené přírodní zdroje. Tito lidé už nám pomáhají. Mnozí další by rádi pomohli, ale neví jak... Máme pro vás smysluplnou cestu, která je zároveň velkou výzvou.

 

Hledáme DÁRCE...

... který ví, že vytvoření domova vyžaduje mnoho vytrvalosti, úsilí a financí. Dárce si cení svého domova a chce dát šanci i jiným. Nyní se může rozhodnout také pro koroptev polní. Chcete se zapojit? Vyplňte náš elektronický formulář pro dárce...

Adoptuj koroptev   /   Podporuji Projekt ČIŘIKÁNÍ

 

koroptev-polni--perdix-perdix-.jpg
foto Libor Votoček

 

Hledáme CHOVATELE koroptve polní...

... kteří vědí, že rodina potřebuje tu správnou výchovu, aby dobře fungovala a dokázala pak sama předávat ty správné návyky dalším generacím. Chovatel má schopnosti a zkušenosti, a je ochoten investovat svou vytrvalost a úsilí do náročnějšího způsobu chovu koroptve polní. Jenom tak zvýšíme rodince koroptve šance na přežití v novém domově.

My hledáme dobré chovatele a jejich úsilí chceme náležitě finančně ocenit. Jedná se o částku 500,- na jednu koroptev prostřednictvím prodeje koroptví myslivcům, kteří jsou zapojeni do naší kampaně. Standardy chovu a další informace naleznete v elektronickém formuláři Žádosti o podporu v rámci "Adoptuj koroptev". Chcete se zapojit? Vyplňte náš elektronický formulář...

Žádost o podporu v rámci "Adoptuj koroptev"

 

Hledáme MYSLIVCE...

... kteří vědí, že domov musí být útulný a bezpečný. Myslivec je správcem domova a zajišťuje dostupnost všech služeb nezbytných pro život koroptví rodiny. Bez této pomoci nemůže myslivec rodinám nabídnout vhodný domov. Při vypouštění poskytují myslivci rodině čas a klid k seznámení se s novým domovem. Myslivci, kteří dokáží tyto služby zajistit, mohou dostat příležitost k vytvoření nového domova pro rodinu koroptve polní.

My hledáme myslivce, kterým budeme moci finančně přispět na nákup vypouštěných koroptví od chovatelů zapojených do naší kampaně (500,- na jednu koroptev). Kritéria, která musí myslivci splňovat, a další informace naleznete v elektronickém formuláři Žádosti o podporu v rámci "Adoptuj koroptev". Chcete se zapojit? Vyplňte náš elektronický formulář...

Žádost o podporu v rámci "Adoptuj koroptev"

 

Hledáme LIDI PEČUJÍCÍ O KRAJINU...

Hledáme fyzické a právnické osoby, které zakládají nebo obnovují krajinné prvky v zemědělské krajině. Krajinných prvků nezbytných pro život koroptví rodiny je v naší zemědělské krajině nedostatek. Lidé pečující o krajinu znají souvislosti a vytváří tak služby užitečné pro další rodiny zajíců, křepelek, čejek a polních ptáků. Jsou nadšení a jejich odměnou je přítomnost mnoha rodin v blízkosti jejich domova.

My hledáme odvážné lidi a chceme finanční podporou alespoň částečně kompenzovat jejich vklady do zakládání a obnovy krajinných prvků (10.000,- na jeden krajinný prvek). Kritéria, která musíte splňovat, a další informace naleznete v elektronickém formuláři Žádosti o podporu v rámci "Adoptuj koroptev". Chcete se zapojit? Vyplňte náš elektronický formulář...

Žádost o podporu v rámci "Adoptuj koroptev"

 


Michal ZEDEK
odborný zástupce projektu

 

 

 
banner-adopce.png
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář