Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spolupráce se samosprávou a honebními společenstvy

11. 6. 2014

 

Samosprávám (obcím) a honebním společenstvům (MS) nabízíme odbornou spolupráci v rámci činností vymezených zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, a zákonem č. 449/2001 Sb., o myslivosti, v platném znění.

 

NAŠE SPOLEČNÁ KRAJINA z.s. koordinuje Projekt ČIŘIKÁNÍ. Jedná se o celostátní dlouhodobý projekt zaměřený na zlepšení stavu kulturní krajiny v ČR, na podporu myslivecké péče a vhodných zemědělských postupů s cílem vytvořit podmínky pro záchranu populace koroptve polní (Perdix perdix) a dalších ohrožených druhů polních ptáků a drobné zvěře. Podrobněji se o obsahu a výsledcích Projektu ČIŘIKÁNÍ dozvíte na informačním portálu Koroptvicky.cz.

Hlavním výstupem odborné spolupráce je komplexní studie možností podpory polních druhů ptáků a drobné zvěře ve vybrané honitbě, popř. katastru. Tyto studie vyhotovujeme přímo pro myslivecká sdružení (resp. honební společenstva) nebo pro místní samosprávy, a to ve spolupráci se státní správou na úseku myslivosti i ochrany přírody. Samozřejmě se do nich promítají také zájmy místních obyvatel a nároky v místě hospodařících zemědělců, které získáváme pro spolupráci jak při úpravách krajiny, tak při ochraně polních ptáků a drobné zvěře během zemědělských prací. Kvalitní studie je základním předpokladem pro účelné zakládání nových krajinných prvků i pro optimalizaci myslivecké péče a zemědělských postupů. Slouží také jako odborný podklad pro odůvodnění finančních výdajů s tím spojených.

Další informace, způsoby financování tvorby studie a reference naší práce Vám pošleme na vyžádání. Prosím kontaktujte nás (tel. 737 167 974, info@koroptvicky.cz).

 

polni_ptaci.png 

FOTO © NSK (krajina) © Ivan Mikšík (ptáci)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář