Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzkum agroekosystémů pokračuje také letos

30. 5. 2017

 

V rámci výzkumu agroekosystémů sledujeme 16 vybraných druhů "polních ptáků". Protože stav ptačího společenstva je však ovlivňován nejen nabídkou potravy, hnízdních možností a příznivými abiotickými podmínkami prostředí, ale i mírou predace, zaměřujeme se také na některé dravé a krkavcovité ptáky (společně 10 druhů). Okrajově věnujeme naši pozornost rovněž dalším ptačím druhům, především těm vzácnějším nebo naopak v dané lokalitě hojně se vyskytujícím.

stehlik-obecny.png

Stehlík obecný je potravní specialista na pcháče a bodláky © Jiří Bohdal

 

Jste alespoň trochu zdatnější v určování běžných ptáků? Chcete se zdokonalit v poznávání dalších ptačích druhů? Rádi byste pomohli Projektu ČIŘIKÁNÍ ornitologickým průzkumem své vlastní lokality? Ozvěte se. Nezávazně Vám zašleme metodiku. Vaše data pak budete moci porovnat s výsledky dalších zkoumaných území. Pozor, ozvěte se obratem - zbývá posledních 14 dnů na terénní práci!

 

Dosavadní vývoj výzkumu agroekosystémů:

 Výzkum agroekosystémů 2009–2010 (úvod a lokality)

► Výzkum agroekosystémů 2009–2010 (výsledky)

► Výzkum agroekosystémů 2009–2010 (další výsledky)

► Výzkum agroekosystémů 2013-2014 - statistika

► Kvalita ptačího společenstva zemědělské krajiny

► Polní ptáci pod drobnohledem

Polní ptáci za humny - zapojte se do výzkumu 2017-2018

 

Projekt ČIŘIKÁNÍ je celostátní dlouhodobý projekt zaměřený na zlepšení stavu kulturní krajiny, mysliveckou péči a vhodné zemědělské postupy s cílem vytvořit podmínky pro záchranu populace koroptve polní (Perdix perdix) a dalších ohrožených polních ptáků. K tomu nám pomáhají data získaná z průběžného monitoringu koroptví a z výzkumu agroekosystémů, na kterých s námi spolupracuje již více než sto sedmdesát dobrovolníků.

 

banner_odbornici.png

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář