Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adoptuj koroptev

Podpořte návrat koroptve polní do naší přírody.
logo_adopce_schvaleno.png

 

Koroptev polní (Perdix perdix) je ohrožený druh. Mezi roky 1935 a 2005 došlo na území České republiky ke kritickému úbytku koroptví populace o závratných 98,7 %. Z mnoha našich zemědělských oblastí koroptev zcela vymizela. Vyhynula také v některých zemích západní Evropy. Jednou z takových zemí je například Irsko, kde dnes naštěstí funguje podobný záchranný program jako je u nás Projekt ČIŘIKÁNÍ, který se zabývá komplexní péčí o koroptev polní.

adopce-koroptve.png

Kohoutek koroptve polní © Jiří Bohdal

 

Adoptujte si koroptev a pomozte ji navrátit do naší přírody. Polovina finančního výtěžku z adopce bude použita na podporu přímého vypouštění koroptví z přírodě blízkých chovů, druhá polovina bude sloužit na přípravu a realizaci ekologických úprav krajiny. To znamená, že například z jedné tisícikoruny půjde 500 Kč na vypuštění 1 jedince koroptve polní a 500 Kč bude použito na obnovu biotopu polních ptáků. Ze dvou tisícikorun pak bude 1000 Kč použito na vypuštění 2 jedinců koroptve a 1000 Kč na obnovu biotopu. Stejný princip rozdělení daru na poloviny (pro přímou podporu koroptve polní a obnovu biotopů) bude uplatněn i při vyšších částkách.

 

graf_koroptev.png

 

CO ADOPCÍ ZÍSKÁTE

Pomůžete zachránit tento druh pro další generace, své děti a vnoučata.

Podpoříte české zemědělce v biologické ochraně plodin.

Zapojíte se do jedné z největších záchranných akcí ohroženého druhu v ČR.

Vzkážete ostatním, že Vám na ochraně naší přírody záleží.

Inspirujete také své přátele, sousedy, známé či kolegy k pomoci.

Pomůžete zlepšit stav zemědělské krajiny pro další druhy polních ptáků a jiná zvířata.

 

VÝHODY PRO DÁRCE

Dárci od 1.000 Kč automaticky obdrží darovací smlouvu, aby si mohli dar odečíst ze základu daně. Zároveň obdrží slavnostní dekret dárce a jejich jméno bude uvedeno na webových stránkách Koroptvicky.cz.

Dárci od 2.000 Kč budou také pozváni na vypouštění koroptví a z jejich jména na webu může vést aktivní odkaz na jimi určené (doporučené) stránky.

Skupinoví dárci (vč. firem) od 5.000 Kč mají navíc možnost umístění malého banneru/loga s odkazem na jejich stránky jako poděkování v rubrice Darujte na webu Koroptvicky.cz nebo v příslušné podrubrice k tomu určené.

 

JAK DAROVAT

Nejlépe bezhotovostním převodem na náš transparentní účet:

Fio banka, č.ú. 2900646930 / 2010

Jako variabilní symbol použijte prosím 060.

dary.png

 

 

Při platbě můžete pro její snadnější určení zadat také zprávu pro příjemce: „adopce“. Zanechte nám prosím zároveň vzkaz na e-mailu info@koroptvicky.cz o daru (částka, odeslána dne, jméno a příjmení) nebo nejlépe a snadno vyplňte náš on-line FORMULÁŘ. Děkujeme!

hejnko-adopce.png

Zimní hejnko koroptve polní © Jiří Bohdal

 

Staňte se koroptvím tátou nebo koroptví mámou, adoptujte si pár koroptve polní a pomozte tak vzniknout novému rodinnému hejnku. Darovat můžete za sebe, za školu, za firmu, za zájmový oddíl, za sportovní klub, za myslivecké sdružení. Ozvěte se nám, rádi Vám poradíme a domluvíme s Vámi formu poděkování. Více o životě koroptve polní se dozvíte ZDE.

 

►►►► FORMULÁŘ PRO DÁRCE ZDE ►►

 

Pomozte také jinak – umístěním loga adopce či banneru s níže uvedeným odkazem na Vaše webové stránky nebo podpořením na facebooku FB Adoptuj koroptev. Děkujeme!

 

http://www.koroptvicky.estranky.cz/clanky/darujte/adoptuj-koroptev.html

 

banner-adopce.png